Snappet opp hyttetomt da kompisene vant
Fotballspiller Alexander Sørloth meldte frafall til landskampene mot Jordan og Georgia grunnet skade. Det hindret ham likevel ikke i å gjøre business i Norge.

Den 12. september herjet Erling Braut Haaland, Martin Ødegaard og Antonio Nusa mot Georgia og vant 2-1. Trønderen Alexander Sørloth var tatt ut i troppen, men måtte melde forfall som følge av en skade i kampen mellom Villarreal og Cadiz i den spanske toppdivisjonen.
Der resten av landslaget kunne feire seieren, hadde også Sørloth grunn til å feire. Samme dag som kampen kjøpte han en hyttetomt rett ved Oppdal Skisenter, ifølge eiendomsanalyseselskapet Lytics. Tomten, med adresse Øvre Gorsetråket 93, er ubebygget og strekker seg over 762 kvadratmeter.
Villarreal-spilleren måtte ut med 3,429 millioner for tomten, som ligger i ski in/out-avstand til Stølen, som er en del av Oppdal Skisenter.
I løpet av de tolv siste månedene er det blitt omsatt 19 ubebygde tomter i en fem kilometers radius fra Sørloths nye fremtidige vinterparadis. Ekskluderes de fem med pris på kroner null, er den gjennomsnittlige prisen på tomtene rett i underkant av tre millioner kroner.
Landslagsspissens utlegg er med det noe over snittet, men ligger samtidig svært godt til.
Hva Sørloth planlegger å bygge på tomten er ikke kjent, men det er ikke utenkelig at det er snakk om en større vinterhytte. I en fem kilometers radius fra Oppdal sentrum ligger det nå 19 hytter for salg, med et prisspenn fra 900.000 kroner, til 15 millioner. Det er naturlig å anta at fotballspillerens fremtidige krypinn vil tilhøre det øvre segmentet.
Det har ikke lykkes Finansavisen i å få en kommentar fra Sørloth i sakens anledning.