Selvaag Bolig solgte 196 boliger for 1.244 millioner kroner i første kvartal, opplyses det i en børsmelding.
– Markedet har tatt seg opp, og salget i kvartalet var betydelig høyere enn samme periode de siste årene. Vi har lagt ut flere nye prosjekter for salg som har blitt veldig godt mottatt i markedet, og planlegger flere salgsstarter fremover i våre attraktive kjerneområder, sier adm. direktør Sverre Molvik.
Nettosalget, som er salg justert for Selvaag Boligs eierandel i samarbeidsprosjekter, endte i første kvartal på 169 boliger med en samlet verdi på 1.038 millioner kroner.
I løpet av perioden igangsatte selskapet bygging av 183 boliger. Ingen boliger ble ferdigstilt, men 34 ble overlevert til kjøper.
Ved utgangen av mars hadde Selvaag Bolig 1.012 boliger under bygging, i tillegg til 50 ferdigstilte boliger som ikke var solgt.
– Det gode salget har gjort at vi har lykkes med å øke antallet boliger under bygging vesentlig. Vi har nå en solid ordreserve som vi har som mål å øke ytterligere fremover, sier Molvik.