Bank Norwegian saksøker Norwegian
Bank Norwegian saksøker Norwegian angående navnebruk. Norwegian-kredittkortet henger også i en tynn tråd.

Forbrukslånsbanken Bank Norwegian og flyselskapet Norwegian er uenige om navnebruk og nå har saken gått til retten, ifølge førstekvartalsrapporten til Nordax Bank, som ble lagt frem i morges.
Søksmålet kommer etter Bank Norwegian i november 2022 ble fusjonert inn i Nordax-konsernet. Banken drives nå som en filial av Nordax og går fortsatt under navnet Bank Norwegian.
Medgründer Bjørn Kise har gjort 50-gangeren og innkasserte nær én milliard kroner etter salget.
Søksmål og kredittkort
Bank Norwegian mener de har rett til å endre merkenavnet til «Bank Norwegian, a part of Nordax Bank AB» eller «Bank Norwegian, en filial av Nordax Bank AB». Det er man i henhold til norsk lov pålagt å opplyse om, ifølge E24.
Flyselskapet Norwegian eier rettighetene til Norwegian-navnet og mener at Bank Norwegian ikke har anledning til dette, mens Nordax-datteren mener de kan kalle seg Bank Norwegian.
Nå saksøker Bank Norwegian flyselskapet for å få en rettslig avklaring.
«Vårt selskapsnavn er en integrert og grunnleggende del av vårt forhold til kundene våre, og vi er forpliktet til å beskytte det», skriver selskapet i rapporten.
I tillegg til søksmålet skal også Nordax Bank på vegne av Bank Norwegian gjennomgå samarbeidet med flyselskapet Norwegian og deres integrering med Norwegian-kredittkortet.
Kommunikasjonsdirektør Esben Tuman understreker til E24 at uenigheten ikke berører flyselskapets bonusprogram «Reward» eller opptjening og bruk av cashpoints. Ifølge Nordax-rapporten kan det bli en endring senere i år.
Det er også satt i gang en grafisk redesign av merkevaren som også vil lanseres i løpet av andre halvdel av 2023.