Kahoot - Oppturtråd
Kursen har falt jevt siden 50 kroner, og tester støtte ved 36.7. Det er normalt med grønne dager også, og et sted må bunnen være. Kjekt med en tråd for grønne dager, det vil også komme. Ikke bare nedgang. Først blir det å se om støtten er ok nå, eller blir det flere røde?
Syns ikke dette var noe skrekkscenario, Nasdaq ligger i skrivende stund på - 0,14 % . Kan fort bli en "grønn" dag i morgen også for Kahoot!
Jokoman
26.01.2022 kl 21:51
6374
Blir nok en short-posisjon her i morgen, ganske garantert at den går nedover. Åpningskursen er muligens lik sluttkursen i dag, men 90% sikker på at den bikker ned ila. dagen.
- Kahoot er i en (sterk) nedadgående trend
- Dette er ikke tida for å satse på vekstaksjer
- Nasdaq går ned
Store investorer har solgt seg ned den siste tida. Veldig forståelig hvorfor, long i Kahoot er, og er har vært, et gigantisk tapsprosjekt for investorer det siste halve året.
- Kahoot er i en (sterk) nedadgående trend
- Dette er ikke tida for å satse på vekstaksjer
- Nasdaq går ned
Store investorer har solgt seg ned den siste tida. Veldig forståelig hvorfor, long i Kahoot er, og er har vært, et gigantisk tapsprosjekt for investorer det siste halve året.
Amore
26.01.2022 kl 22:01
6321
Nå rører du du Jokoman -Ingen av de store har shortet Kahoot ved nedgangen fra 47 isc -Siste short er satt på 42,70 resten er mye høyere- Hvorfor skulle det bli satt short på dette lave nivå? Fordi at markedet er volatil? Er det det du tenker ? Eller kan du begrunne hvorfor Jokoman
Moonraker007
26.01.2022 kl 22:01
6363
Hvorfor - dette bøir positive tall i morgen også, folk laster nå stort på lave kurser
fattigstakkar
26.01.2022 kl 22:04
6375
Alt er mulig, men når Nasdaq faller 2% etter at OSE stengte er det godt gjort å få det til å bli positivt for Kahoot.
fattigstakkar
26.01.2022 kl 22:06
6349
Og der skuffet Tesla også.
Og Intel.
Begge slår estimatene, men faller likevel. Det sier noe om hvordan tech og growth behandles i dagens børskliman.
Og Intel.
Begge slår estimatene, men faller likevel. Det sier noe om hvordan tech og growth behandles i dagens børskliman.
Redigert 26.01.2022 kl 22:15
Du må logge inn for å svare
Moonraker007
26.01.2022 kl 22:07
6523
Det er vel nu man måste satsa på vekst, när det mesta har gått ned. Se https://finansavisen.no/nyheter/finans/2022/01/26/7808388/nordnet-kundene-kjoper-aksjer-med-begge-hendene
Amore
26.01.2022 kl 22:14
6535
Kan noe være at flere nordnett kunder reserverer seg mot utlån av sine aksjer? Vet det er flere som har vært inne å gjort dette etter det ble anbefalt
fattigstakkar
26.01.2022 kl 22:16
6505
Moonraker007 skrev Hva talar ni om? Nasdaq var grønn i dag ved stengning
Ser du ikke hva jeg skriver?
"etter at OSE stengte."
"etter at OSE stengte."
Vil si det var en naturlig reaksjon. Gikk kraftig ned før den tok seg opp igjen til pluss før børsslutt.
fattigstakkar
26.01.2022 kl 22:27
6445
Enig i det. Spørsmålet var om utviklingen i USA i dag var positivt eller negativt for Kahot. De som synes det var positivt kan gjerne kjøpe de aksjene jeg har igjen til dagens sluttkurs.
Jokoman
26.01.2022 kl 22:27
6461
Det er fordi Kahoot er en "folkeaksje" med et stort antall småinvestorer med i bildet. Det samme gjelder for øvrig Norwegian og NEL. Vil nødig snakke med småinvestorer (jeg er også det, vanlig fyr på gata), men det er en kjensgjerning at disse folkeaksjene i stor grad er volatile og uforutsigbare. Den eneste forutsigbarheten er at aksjekursen er veldig sensitiv og lettpåvirkelig av input fra media og børsklimaet for øvrig. Når alle makrostørrelser tilsier og bekrefter videre nedgang, så er det vanskelig å forstå hvorfor denne på mystisk vis skal gå inn i en positiv trend igjen? Det er lett å få håpet på en rekyl på veldig positiv børs som i dag, men det er midlertidig. Men klart, vi alle tar egne avgjørelser basert på egne vurderinger, har respekt for det.
Volga
26.01.2022 kl 23:41
6337
Fut'ene i pluss nå etter å ha vært ned en del, Tesla også solid i pluss nå i etterhandelen. Intel lagger fortsatt, men har vært oppp og ned en del. Ikke helt lett å få oversikt over videre retning.
fattigstakkar
26.01.2022 kl 23:44
6369
Skikkelig rekyl i Tesla. opp nesten 10% fra bunnen.
Til og med Netflix får en rekyl etter at Bill Achman tweeter at han har kjøpt seg kraftig opp. Kan være at slike bjellesauer er det som skal til for å sette en bunn. I hvert fall langt mindre depressivt enn for to dager siden.
Til og med Netflix får en rekyl etter at Bill Achman tweeter at han har kjøpt seg kraftig opp. Kan være at slike bjellesauer er det som skal til for å sette en bunn. I hvert fall langt mindre depressivt enn for to dager siden.
Jokoman
27.01.2022 kl 07:51
6032
Moonraker007 skrev 90% sikker på at den ender i grønt
Ønsker deg lykke til med den påstanden. Kahoot blir å kollapse fullstendig i dag, bare vent og se.
Synes kursen holder seg greit, tross alt. Blir nok mye panikksalg i starten, noe vi ser. Dette er noe som vil roe seg rimelig raskt, så er nok noen som vil angre sitt salg her. Ser ikke bort i fra at vi er tilnærmet gårsdagen ved børsslutt eller i grønt, Nasdaq får nok en god start idag når det har roet seg siden i går.
Redigert 27.01.2022 kl 09:19
Du må logge inn for å svare
Ka farsken, har dere ikke fått med dere Hammers krisemaksimering og den totale kollaps, dette var uventet, leser dere ikke at Hegnar har hatt toppoppslag med at selveste Haudemann har solgt 750 000 aksjer (og det er jo veeeeeldig mye ) he he.
Det var bare det jeg ville si. Dere som kan å bruke kalkolateren, hvor mange % utgjør dette for Haudemanns totale beholdning ?
Bybonden........
Det var bare det jeg ville si. Dere som kan å bruke kalkolateren, hvor mange % utgjør dette for Haudemanns totale beholdning ?
Bybonden........
Redigert 27.01.2022 kl 09:43
Du må logge inn for å svare
Vært stille fra Hammers og hans analyser.. Kursen viser virkelig styrke nå, lovende.
Amore
27.01.2022 kl 09:47
5785
Noen selger ned og har interesse av å holde den nede- Mulig de ikke klarer det fremover da det er for mye som skal dekkes inn-Utlånte aksjer blir tilbakekalt før eller siden-Haudemann er en type som ganske sikkert låner ut sine for å få kjøpt billig fra almuen- Bare tanker - Kommer det melding om notering over dammen blir det ganske så sikkert fart i kursen-
Amore
27.01.2022 kl 10:23
5678
Må nesten le- Alle sperrer som blir lagt ut spises rått- Siste på 164k. I et jafs nam nam
Ja det er helt åpenbart at noen prøver å holde kursen nede, men ser ikke ut til å klare det.
Amore
27.01.2022 kl 11:09
5504
Tenker vi ender på en pen oppgang fremover - Mange aksjer som skal leveres tilbake- Godmelding kommer -Siste short av de store er satt på 42,70-Får håpe det kommer noen større investorer på banen snart og virkelig griper tak i aksjen- Den nye appen som er omtalt gjør at kineserne kan kommunisere på mange språk fra sin mobil er jo knall ser det ut til
Redigert 27.01.2022 kl 11:20
Du må logge inn for å svare
Amore
27.01.2022 kl 11:30
5454
Ahl partners shortet noe, ikke mye nede på 31,16 -Var ikke så vellykket ser vi nå
Venter fortsatt. Ikke bra å lage panikkstemning. Som nevnt tidligere, Nasdaq stupte i går kveld, MEN hentet seg inn til pluss før børsslutt og jeg tror vi vil se en positiv start på Nasdaq når den åpner opp igjen i dag, viser til innkjøp av Netflix aksjer for 10 mrd som vil påvirke Nasdaq. Kahoot viser styrke både i går og på dagens test med panikk preget start.
Redigert 27.01.2022 kl 12:38
Du må logge inn for å svare
Amore
27.01.2022 kl 15:42
5100
Kult- Da laster vi opp mer på lavt 35- Det gikk bra det til og med under 35- Sluttet på over 35 etter auksjonen- Åpner opp 1 krone i morgen ?
Redigert 27.01.2022 kl 16:31
Du må logge inn for å svare
Anddogg
27.01.2022 kl 17:13
4928
Liten del av short posisjonene ble lukket i går.
Jeg er iallfall forsiktig optimist. Men hadde ønsket større volum.
Jeg er iallfall forsiktig optimist. Men hadde ønsket større volum.
🎉 It’s official: Kahoot! has now been played by 7 billion non-unique participants worldwide!
If you were in Times Square recently, you might have seen the news up in lights at Nasdaq 🤩 #Kahoot
Kahoot la denne ut for 1 time siden. Var vel ikke tilfeldig at de har betalt godt for å fremmheve Kahoot på Nasdaq. Bilde kan sees på LinkedIn
If you were in Times Square recently, you might have seen the news up in lights at Nasdaq 🤩 #Kahoot
Kahoot la denne ut for 1 time siden. Var vel ikke tilfeldig at de har betalt godt for å fremmheve Kahoot på Nasdaq. Bilde kan sees på LinkedIn
Redigert 27.01.2022 kl 22:09
Du må logge inn for å svare
Volga
27.01.2022 kl 22:50
7793
Å forsøke å forstå strategien/toleransenivåene til shorterene er en del av caset i og med at det er såpass dominerende i aksjen. Jeg skjønner at ytterligere shortinndekning kanskje ikke akkurat står høyest på agendaen når US igjen surner og Nasdaq har falt under 13.400, men lurer allikevel? Det er vel en sensitivitet her? Står de bare i det eller vil de gjøre noe ved videre kursbevegelser oppover inn mot Q1?
AHL PARTNERS LLP så vel for seg en videre kollaps på mandag med sitt lille påfyll. At MARSHALL WACE LLP så reduserer litt i går må da bety at de ikke er like sikre på posisjonen eller? Snittomsetningen i år er 3,3mill aksjer per dag. Skal den synlige shorten dekkes inn fyller denne alene da 4,5 fulle dagers omsetning. Tar du med den usynlige snakker vi kanskje om det dobbelte antall dager. Kommer de til å sitte fullt lasta over resultatpresentasjonen 17.02? 14 handelsdager dit.
Nesten 2 mill aksjer som løftet den opp i pluss første ~1,5 timer fra 32,00 var definitivt den sterke delen i dag , men så dabbet det litt av mer av volummessig resten. Voldsomme brukertall ref. over, så potensialet er der. Vi får se inn mot helgen først.
AHL PARTNERS LLP så vel for seg en videre kollaps på mandag med sitt lille påfyll. At MARSHALL WACE LLP så reduserer litt i går må da bety at de ikke er like sikre på posisjonen eller? Snittomsetningen i år er 3,3mill aksjer per dag. Skal den synlige shorten dekkes inn fyller denne alene da 4,5 fulle dagers omsetning. Tar du med den usynlige snakker vi kanskje om det dobbelte antall dager. Kommer de til å sitte fullt lasta over resultatpresentasjonen 17.02? 14 handelsdager dit.
Nesten 2 mill aksjer som løftet den opp i pluss første ~1,5 timer fra 32,00 var definitivt den sterke delen i dag , men så dabbet det litt av mer av volummessig resten. Voldsomme brukertall ref. over, så potensialet er der. Vi får se inn mot helgen først.
Flying-Dragon
28.01.2022 kl 07:14
7508
Kahoot! is now available in Simplified and Traditional Chinese making learning even more awesome just in time for Chinese New Year
https://finance.yahoo.com/news/kahoot-now-available-simplified-traditional-080000206.html
https://finance.yahoo.com/news/kahoot-now-available-simplified-traditional-080000206.html
Mora di
28.01.2022 kl 07:26
7471
Shortingen har nok ført til et salgspress tilsvarende 20kr nedgang. Så ja, hva de foretar seg, er av vesentlig betydning for kursen.
Mange nyheter fra Kahoot om dagen, virker som de er i en positiv trend. Asiatiske markedet er enormt og burde jo gi muligheter for ytterligere Kahoot vekst!
omans
29.01.2022 kl 00:47
7034
Nasdaq opp over 3% ikveld igjen Tror støyten i Kahoot også er tatt nå. Den lange veien tilbake kan starte så smått. Tror på good news fremover.
Amore
29.01.2022 kl 10:41
6838
Pinade ble det shortet på 31 tallet også for ca 1 iuke siden ,men det var også en av de store som reduserte sin short noe- Hvem lurer hvem av de 3 store spør jeg da- Hvem blir til slutt sittende som svarteper av shorterne - Jeg sitter sjøl foreløbig som svarteper som har snittet ned under hele nedgangen .Det er ikke noe jeg vanligvis pleier å gjøre men jeg håper at det til slutt vil gi meg en pen gevinst i Kahoot. Gratulasjonene på w.s som lyste opp i kveldsmørke om knalløkning i antall brukere vil skape mye oppmerksomhet verden rundt. Dette er et selskap som bygger for fremtiden og det brutale fallet er skapt kun av at noen få innen storkapitalen har kjørt den i senk, mens selskapet bygges sten for sten .Får håpe noen større aktører har sett bunnen og griper muligheten nå før evl. notering i usa.
Mora di
29.01.2022 kl 11:33
6801
Med den brutale oppgangen på Nasdaq på fredag kan vel mye tyde på at bunnen er passert for Kahoot. FED har sagt sitt og noe usikkerhet er tatt ut av markedet. Markedet liker mindre usikkerhet. Kommende uke blir nok ganske så fin. Vekstaksjer har nå falt så betydelig at mange ser dette som en fin ny inngang.
Ikke lenge til fullstendig Q4 rapport med ny guiding for de neste årene. Vil tro det kan skape fotfeste for videre oppgang.
Blir ikke søvnløs av en markedsverdi på 16mrd. Uten sammenligning og for kuriosa så er Autostore og Nordic Semi verdsatt til hhv 76 og 47 mrd.
Ikke lenge til fullstendig Q4 rapport med ny guiding for de neste årene. Vil tro det kan skape fotfeste for videre oppgang.
Blir ikke søvnløs av en markedsverdi på 16mrd. Uten sammenligning og for kuriosa så er Autostore og Nordic Semi verdsatt til hhv 76 og 47 mrd.
Usikkerhet er det fortsatt i markedet, allikevel er det teknologiaksjer som har fått den desidert største korreksjonen, så tror vi kan se en oppside her i 2022. Jeg tror det, men kan selvsagt ta feil. Lever 100% av aksjer, så følger litt med her å der:))
Redigert 29.01.2022 kl 18:36
Du må logge inn for å svare
Mens vi venter på Hammers taushet på Mandag, kan vi jo lære litt om de som ikke har skjønt hvorfor vi har to ører og en munn !
https://www.vg.no/forbruker/i/JxGOq6/narsissister-slik-haandterer-du-personer-som-elsker-seg-selv?fbclid=IwAR1SbHhcPhqFQDaEN1nd8i2wn7J7uK_WE8R40POvskqPY4DOcS1DIbB6oHo
Bybonden ( bedriver litt voksenopplæring )
https://www.vg.no/forbruker/i/JxGOq6/narsissister-slik-haandterer-du-personer-som-elsker-seg-selv?fbclid=IwAR1SbHhcPhqFQDaEN1nd8i2wn7J7uK_WE8R40POvskqPY4DOcS1DIbB6oHo
Bybonden ( bedriver litt voksenopplæring )
boupa
30.01.2022 kl 11:21
6202
Skjønner ikke helt hva et slikt innlegg skal være godt for. Du kaller det voksenopplæring, men jeg finner det svært lite voksent.
Du mener du visste dette fra før da eller hva er det du mener ?
Har du aldri truffet noen som alltid vet best, og som bestandig har rett ?
Personlig mener jeg en viss forståelse av forskjellige mennesketyper oppfører seg, kan være like viktig informasjon som bedriftsøkonomi når man skal vureder hvilken aksje man eventuelt skal gå inn i !
Bare for og nevne to aktører jeg har lest litt om er Mr : Røkke og Mr : Vollevik, hvem av dem tror du lytter mer enn de prater ?
Og hvem av dem lærer av andre, som vet bedre enn seg selv, eller er dette så barnslig at du vurderer å rapportere til admin som spam ?
Bybonden....( skal man lykkes i verden om det er på aksjer eller i politikk er det en grei regel og prate med taxisjåføren ! )
PS: boupa, eller er du bare forbandet for at du solgte på fredag, og må kjøpe 30 % dyrere på Mandag, hva vet jeg !!
Har du aldri truffet noen som alltid vet best, og som bestandig har rett ?
Personlig mener jeg en viss forståelse av forskjellige mennesketyper oppfører seg, kan være like viktig informasjon som bedriftsøkonomi når man skal vureder hvilken aksje man eventuelt skal gå inn i !
Bare for og nevne to aktører jeg har lest litt om er Mr : Røkke og Mr : Vollevik, hvem av dem tror du lytter mer enn de prater ?
Og hvem av dem lærer av andre, som vet bedre enn seg selv, eller er dette så barnslig at du vurderer å rapportere til admin som spam ?
Bybonden....( skal man lykkes i verden om det er på aksjer eller i politikk er det en grei regel og prate med taxisjåføren ! )
PS: boupa, eller er du bare forbandet for at du solgte på fredag, og må kjøpe 30 % dyrere på Mandag, hva vet jeg !!
Redigert 30.01.2022 kl 11:57
Du må logge inn for å svare
Haussegutten
30.01.2022 kl 13:17
6208
Nå falt jeg av. Skal vi plassere vår formue i taxisjåførenes hender? Inshallah 😂
Det var ment som et bilde på at hvis man bare prater med de samme folka , de som har gått på de samme skolene, de som har de samme jobbene, de som mener det samme da er det en mulighet for at du faktisk oppfører deg som en sau !
Dessuten var det et spark til alle som har levd på den lengstvarende vitsen i finansbransjen at når taxisjåførene begynner og........
Det er av den største betydning og se en sak , et problem, en aksje fra forskjellige vinkler og av forskjellige livserfaringer og ikke bare gå rundt og drøvtygge alla Trygve Hegnar som fortsatt mobber bøndene og fortsatt tror at de som går på NAV ikke gidder og jobbe.
Det er BULLSHIT BULLSHIT BULLSHIT...
Bybonden.....fortsatt all in i Kahot !!
Dessuten var det et spark til alle som har levd på den lengstvarende vitsen i finansbransjen at når taxisjåførene begynner og........
Det er av den største betydning og se en sak , et problem, en aksje fra forskjellige vinkler og av forskjellige livserfaringer og ikke bare gå rundt og drøvtygge alla Trygve Hegnar som fortsatt mobber bøndene og fortsatt tror at de som går på NAV ikke gidder og jobbe.
Det er BULLSHIT BULLSHIT BULLSHIT...
Bybonden.....fortsatt all in i Kahot !!
Redigert 30.01.2022 kl 14:25
Du må logge inn for å svare
Og bare for å avslutte dette temaet. Hva vet dere om disse Ali Muhammedene og hans 30 søskenbarn og hva driver de med ?
Hvorfor kommer de til Vesten hvis de hater oss og vårt tankesett ?
Hva faan skal vi tro på, skal vi tro det Dagbladet skriver om Svenske tilstander eller om Støres innsats i Afghanistan ?
Hvem lyver og hva er sant og hva i helvete kommer det til å bety for oss Nordmenn ?
Dette er sikkert svært ukorrekt av meg og skrive men den bemerkningen om Taxisjåføren fikk meg til å innse det havet av uvitenhet det er blandt dere som knapt nok har pratet med en muslim !
Vel, jeg tar meg den frihet og legger ved en link så får dere en liten pekepinn fra en som har svar på en del spørsmål !
https://religioner.no/meninger/islamismen-laerte-meg-a-elske-vestlige-verdier/?fbclid=IwAR3mgko3R6F7uX8TvOhsZY9WITZJq9kCyGushNSPQ1qhlNcsQFHOvMdnjik
Bybonden......
Hvorfor kommer de til Vesten hvis de hater oss og vårt tankesett ?
Hva faan skal vi tro på, skal vi tro det Dagbladet skriver om Svenske tilstander eller om Støres innsats i Afghanistan ?
Hvem lyver og hva er sant og hva i helvete kommer det til å bety for oss Nordmenn ?
Dette er sikkert svært ukorrekt av meg og skrive men den bemerkningen om Taxisjåføren fikk meg til å innse det havet av uvitenhet det er blandt dere som knapt nok har pratet med en muslim !
Vel, jeg tar meg den frihet og legger ved en link så får dere en liten pekepinn fra en som har svar på en del spørsmål !
https://religioner.no/meninger/islamismen-laerte-meg-a-elske-vestlige-verdier/?fbclid=IwAR3mgko3R6F7uX8TvOhsZY9WITZJq9kCyGushNSPQ1qhlNcsQFHOvMdnjik
Bybonden......
Med denne ønsker jeg og trekke meg tibake og pleie mine venner på nettet, det er det viktigste for meg for tiden, mens jeg venter på at KAHOT skal gjøre meg til millionær, he he eller blir det konkurs !!
Ønsker dere alle en fin Søndagskveld og en alle tiders børsuke med en markant opptur på KAHOT mens REC nok må vente en stund til !!!
Ønsker dere alle en fin Søndagskveld og en alle tiders børsuke med en markant opptur på KAHOT mens REC nok må vente en stund til !!!
Redigert 31.01.2022 kl 15:52
Du må logge inn for å svare
Siste dag i januar og Q4 presentasjon 17. februar. Er spent på hvor lenge shortposisjonene tørr sitte rolig før de starter inndekning. Ser det fortsatt er noen som prøver å presse kursen ned. Var en bra start på dagen før en dipp, tror alikevel vi kan få en liten opptur mot slutten av dagen :)
Redigert 31.01.2022 kl 11:24
Du må logge inn for å svare