SoftOx reduserte underskuddet
Restrukturering og kostnadskutt preger regnskapet for første kvartal i år. SoftOx opplyser at selskapet har finansiell rullebane ut året.

SoftOx Solutions fikk et driftsresultat på minus 2,4 millioner kroner i første kvartal 2023, mot et driftsresultat på minus 24,2 millioner kroner samme periode året før, fremkommer det av selskapets kvartalsrapport onsdag.
Omsetningen var 9,7 millioner kroner i første kvartal 2023, mot 1,0 millioner ett år tidligere.
Resultatet i første kvartal et preget av restrukturerings- og kostnadskuttprogrammet, skriver selskapet.
Selskapet har i kvartalet hentet 15,1 millioner kroner i egenkapital, i tillegg til å ha avtalt seks millioner kroner i forsinket betaling til nøkkelmedarbeidere. Selskapet stengte også Softox Danmark og signerte en avtale med kreditorer, og har nå en finansiell rullebane ut året, heter det i rapporten.
«Styret i selskapet er av oppfatning av at tiltakene er tilstrekkelig til å etablere en tilstrekkelig finansiering for selskapet», heter det i rapporten.
Selskapet vil oppdatere markedet når det har spesifikke nyheter rundt ny finansiering, som kan inneholde en bredere kapitalinnhenting, avhending av eiendeler eller endring i strategi.
(TDN Direkt)