<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Flere meglerhus ser oppside i BW LPG

Publisert 27. mai 2020
Oppdatert 27. mai 2020
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
Anders Onarheim i Carnegie. Foto: Iván Kverme Foto: Ivan Kverme
Anders Onarheim i Carnegie. Foto: Iván Kverme Foto: Ivan Kverme

Tirsdag la BW LPG frem sine førstekvartalstall preget av høyere spotrater og flåteutnyttelse.

DNB Markets oppjusterer nå sitt kursmål på aksjen fra 37 til 39 kroner, og beholder sin kjøpsanbefaling, melder TDN Direkt.

Meglerhuset har ikke gjort vesentlige endringer i sine estimater, men ser redusert rabatt i deres NAV-estimat ett år frem som berettiget.

Kutter

Danske Bank Markets og Clarksons Platou Securities jekker ifølge TDN Direkt derimot ned sine forventninger. 

Førstnevnte senker kursmålet fra 60 til 54 kroner, og skriver ifølge nyhetsbyrået i en oppdatering at det lavere kvartalsutbyttet fra BW LPG på 0,2 dollar pr aksje antyder svakere utsikter for resten av 2020. 

Danske Bank mener dette er reflektert i selskapets reduserte forventinger til eksport fra Midtøsten og USA.

Clarksons kutter kursmålet fra 10 til 7,5 dollar.

De skriver ifølge TDN Direkt i sin oppdatering at sterk balanse og lav verdsettelse gjør risiko/avkastning i BW LPG overbevisende, men at investorer helt klart må tro på en bedring i handelsutsiktene.

BW LPG faller onsdag formiddag 0,06 prosent til 32,32 kroner på Oslo Børs.