<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

- Vi blir med dette dobbelt så store

Konsernsjef og hovedaksjonær i Block Watne Lars Nilsen tar kontroll over den svenske boligprodusenten Prevesta og dobler konsernets omsetning.

Publisert 27. mars 2007
Oppdatert 14. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord

Siden Nilsen kjøpte ut familien for to år siden har han børsnotert selskapet og sikret seg og de andre aksjonærene et betydelig utbytte.Nå satser konsernsjefen på videre ekspansasjon, for første gang utenfor Norges grenser.- Vi blir med dette dobbelt så store, sier Nilsen til avisen. Konsernsjefen kjøper det svenske selskapet Prevesta for 17 mrd. kroner og blir arbeidsgiver for 1100 ansatte.Lars Nilsen sitter på Block Watne-aksjer for en milliard kroner. For 2006 får han et utbytte på 56 mill.