<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Tjener 1 milliard på sterkere dollar

- Dollarkursen har styrket seg betraktelig de siste dagene, og det er gode nyheter for oss, sier Hydro-sjef Eivind Reiten. Vi snakker om en gevinst i milliardklassen.

Publisert 19. aug. 2008
Oppdatert 15. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Konsernsjef i Hydro Eivind Reiten - Foto: Scanpix
Konsernsjef i Hydro Eivind Reiten - Foto: Scanpix

På bare tre uker har dollaren steget med 30 øre mot kroner, noe som innebærer at Norsk Hydros overskudd øker med én milliard kroner.- Dollarkursen har styrket seg betraktelig de siste dagene, og det er gode nyheter for oss, sier Hydro-sjef Eivind Reiten til Aftenposten.Han tror dollarstyrkelsen tyder på bedre tider for verdensøkonomien.- Sterkere dollar og en økende følelse av at USA har vært nede og skrapt i bunnen tyder på at verdensøkonomien ikke går inn i en veldig alvorlig situasjon, sier Reiten til Aftenposten.

Nyheter
Næringsliv

Informasjon om bruk av AI