<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Slik skal han gå i strupen på SAS og Norwegian

Flyselskapet hans ble startet som en protest, men har utviklet seg til en strålende business. Nå skal selskapet ta opp kampen med SAS og Norwegian.

Publisert 20. feb. 2009
Oppdatert 15. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
HegnarOnline
HegnarOnline

Svensken Pigge Werkelin startet flyselskapet Gotlandsfly som en protest. Werkelin hadde sett sei lei på at SAS kontrollerte prisnivået på enkelte ruter, men protesten viste seg etter hvert også å være en god forretningsidé.Nå flyr han sine propellfly til Norge, skriver dn, og ønsker å ta opp kampen med SAS og Norwegian i byer som Haugesund, Molde, Ålesund og Kristiansand.- Vi vil gjøre det etter samme modell som i Sverige. Det vi sjekker nå er om det finnes genuin interesse for noe slikt i de aktuelle områdene, sier Werkelin.