<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Problemer i Moses Lake - REC saksøkes

REC har slitt stort de siste året. Nå er det mer trøbbel i vente. En gruppe ved navnRECisExceptional saksøker nå REC Silicon.

Publisert 17. mars 2010
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Konsernsjef Ole Enger i REC - Foto: Finansavisen
Konsernsjef Ole Enger i REC - Foto: Finansavisen

En gruppe ved navn RECisExceptional saksøker nå REC Silicon i et forsøk på å stanse stanse ekspansjonen ved Moses Lake, melder Puget Sound Business Journal.Søksmålet skal allerede ha blitt levert inn til distriktsdomstolen i Spokane.Victor C. Jansen er leder av gruppen, som mener at den eksisterende fabrikken til REC har en "gjennomgående historikk av brudd på konsesjoner, kjemiske utslipp, branner og ulykker".I tillegg mener Jansen at ekspansjonen har blitt godkjent uten miljømessige tillatelser.Les mer om søksmålet på Puget Sound Business Journals sine nettsider.