<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Dobbel heving av kursmål

Meglerhusene Handelsbanken, Morgan Stanley og ING rykker mandag ut og mener at det er duket for oppgang for disse tre Oslo Børs-aksjene.

Publisert 10. jan. 2011
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
En trader på gulvet på NYSE - Foto: AP
En trader på gulvet på NYSE - Foto: AP

Meglerhuset Handelsbanken Capital Markets melder mandag at de hever sitt kursmål på Norwegian Air Shuttle.Tidligere mål var 124 kroner - nytt er 133 kroner. Akkumulér-anbefalingen Handelsbanken opererer med blir stående.Samtidig heves Norwegians EPS-estimater for 2010 med 40 prosent, 4 prosent i 2011 og 8 prosent i 2012. Dette gjøres fordi meglerhuset ser sterkere utvikling for selskapet i fjerde kvartal enn tidligere ventet.Samtidig rykker meglergiganten Morgan Stanley ut og sier seg positiv til Statoil og Petroleum Geo-Services, samt en rekke andre oljerelaterte aksjer.- Vi er positive til 2011 ettersom vi venter at økt leteaktivitet, fusjon og oppkjøpsaktivitet og capex, samtidig som porteføljerestruktureringen ventes å akselerere ettersom oljeprisen vil teste 100 dollar fatet, skriver meglerhuset i en oppdatering.ING kommenterer også Statoil mandag, og melder at de nå høyner kursmålet på aksjen fra 136 kroner til 144 kroner. Hold-anbefalingen gjentas.- Statoil har kanskje fortjent utviklet seg svakere enn sammenlignbare selskaper den seneste tiden til tross for robust oljemakro. Imponerende lønnsomhet og lave EV/DACF-multipler kan begrense aksjekursen nedside på kortsikt, men en nøkkelrisiko forblir produksjonsmålet for 2012 som kan bli nedjustert, heter det blant annet i oppdateringen fra ING.