<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Fiskeanalytiker ser prisfall

- Det forventes at lakseprisen vil ende på rundt 35 til 36 kroner pr kilo for levering neste uke, sier First-analytiker, Henning C. Steffenrud.

Publisert 19. mai 2011
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Foto: CF-Wesenberg/kolonihaven.no/ First
Foto: CF-Wesenberg/kolonihaven.no/ First

- Forrige uke falt lakseprisen for første gang under nivået fra i fjor, og prisen for levering denne uken falt videre til under 40 kroner per kilo, sier analytiker Henning C. Steffenrud i First Securities til HegnarOnline.- Ettersom de største volumene for levering neste uke handles i dag og i morgen kan fortsatt prisen svinge en del, men basert på signaler fra aktørene i markedet forventes det nå at den vil ende på rundt 35 til 36 kroner pr kilo, sier C. Steffenrud.Han viser til at lakseprisen svinger fra uke til uke og at man må regne med en del volatilitet også fremover.- Det er foreløpig for tidlig å si noe spesifikt om prisutvikling for uken etter neste uke.- Vi ser at det nå er litt mer volum fra Norge, i tillegg til litt mer volum fra UK, og da er det ikke unaturlig at prisene kommer ned fra de rekordhøye nivåene de har ligget på lenge, sier analytikeren.Tendens til større prisfall venter ikke meglerhuset før på sensommeren.- Vi forventer at lakseprisen fra august og utover vil tendere mer jevnt nedover grunnet langt høyere tilbud av laks på global basis, avslutter C. Steffenrud.