<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

- Skuffet over ikke å bli trodd

Oslo tingrett mener tidligere Fast-sjef John Markus Lervik førte selskapets kontrollorgan og marked bak lyset. Lervik er skuffet over ikke å bli trodd.

Publisert 11. feb. 2014
Oppdatert 8. apr. 2014
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
John M. Lervik. Foto: Finansavisen
John M. Lervik. Foto: Finansavisen

Tidligere Fast-sjef John Markus Lervik er av Oslo tingrett dømt til fengsel i to år for regnskapstriksing og markedsmanipulasjon. Ett år av straffen gjøres betinget.- Jeg er veldig skuffet over dommen og over at jeg ikke blir trodd. Jeg vil kjempe for å bli renvasket, sier John Markus Lervik gjennom sin talsperson Tom Bøe til DN.Av dommen mot Lervik går det frem at retten "ikke kan se noen formildende omstendigheter".- Vi har lest dommen og er uenige i en rekke av rettens vurderinger, sier forsvarerne i en uttalelse.Både hans advokat Else Bugge Fougner og Rolf Chr. Trolle Andersen råder Lervik til å anke dommen.