<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Meglerhus liker egenkapitalavkastningen og kostnadsnivået - skrur opp kursmålet kraftig

Publisert 30. sep. 2019
Oppdatert 30. sep. 2019
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
Kjerstin Braathen, konsernsjef i DnB.  Foto: NTB Scanpix
Kjerstin Braathen, konsernsjef i DnB.  Foto: NTB Scanpix

Berenberg oppgraderte DNB-aksjen til kjøp fra tidligere hold, og skrudde opp kursmålet til 185 kroner fra tidligere 155 kroner, ifølge en oppdatering fredag.

Det skriver TDN Direkt.

«Vi har lenge støttet DNBs overgang til en 'utility'-bankmodell, og vi tror historien nå er ytterligere styrket av et større avvik mellom norske og europeiske rentesykluser, avslutningen av 'de-risking'-programmet og den attraktive, bærekraftige egenkapitalavkastningen», skrev meglerhuset i en rapport fredag.

Meglerhuset peker også på DNBs eksponering til en mer fordelaktig makro-omgivelser, disiplin av prising av eiendeler, kostnadseffektivitet og god soliditet.

Nyheter
Børs

Informasjon om bruk av AI