<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Dropper reparasjonsemisjon

Publisert 8. mars 2020
Oppdatert 8. mars 2020
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
DROPPER REPARASJONSEMISJON: NRC Group dropper reparasjonsemisjon etter lav aksjekurs.  Foto: Foto: NRC Group
DROPPER REPARASJONSEMISJON: NRC Group dropper reparasjonsemisjon etter lav aksjekurs.  Foto: Foto: NRC Group

Etter at NRC Group i midten av februar gjennomførte en kriseemisjon for å hente inn 700 millioner kroner, har aksjekursen falt jevnt og trutt. 

Derfor melder selskapet søndag kveld at de har bestemt seg for å droppe den planlagte reparasjonsemisjonen,

I perioden 12. februar 2020 til 6. mars 2020 har volumvektet gjennomsnittlig aksjekurs for NRC Group vært å 33 kroner, og til den laveste aksjekursen var 26,10 kroner, omtrent 29,46 prosent under emisjonskursen på 37 kroner.  I dette tidsrommet er det blitt omsatt 4,73 millioner aksjer under emisjonskursen. 

Selskapet påpeker at dermed har aksjonærer som frykter utvanning hatt mulighet til å kjøpe flere aksjer, til en lavere pris over et lengre tidsrom enn en reparasjonsemisjon ville gitt rom for.