<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

God åpning i Solheim Cup

Suzann Pettersen fikk en god start på Solheim Cup. Sammen med svenske Sophie Gustafson og senere Anna Nordqvist vant hun begge sine kamper.

Publisert 24. sep. 2011
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Suzann_Pettersen2.jpg
Suzann_Pettersen2.jpg

Pettersen og Sophie Gustafson avgjorde på det aller siste hullet mot Brittany Lang og Juli Inkster. De hadde hatt ledelsen gjennom det meste av kampen, men amerikanerne utlignet på det nest siste hullet.Der klarte de amerikanske jentene en birdie, mens Pettersen og Gustafson måtte tåle en bogey. Men på det siste hullet slo de europeiske jentene kraftig tilbake. De avgjorde kampen med en birdie og vant med ett slag.I fourballs var Pettersen og Anna Nordqvist bedre enn Cristie Kerr og Michelle Wie. Kampen ble vunnet to opp.Etter fredagens foursome og fourball leder Europa 4,5 mot USAs 3,5.- Det var en god følelse å vinne våre poeng. Vi gjorde jobben vår, sa Suzann Pettersen.