Rush til rentesikring
– 80 prosent av rentesikringene vi har gjort siden nyttår har kommet de to og en halv siste ukene, sier leder for næringseiendom og entreprenørvirksomhet i DNB, Olav T. Løvstad.
John Fredriksens Geveran Trading kjøpte torsdag 217.718 aksjer i Norwegian Property (Npro) til en kurs på cirka 10,05 kroner, fremgår det av en børsmelding.
Aksjene kostet totalt cirka 2,19 millioner kroner.
Transaksjonen ble børsmeldt rett etter Oslo Børs' stengetid.
Fredriksen-selskapet har dermed 398.150.385 aksjer i Npro. Det tilsvarer 79,7 prosent av aksjene i selskapet.
30 prosent borte
Noen særlig god dag som Npro-storeier ble det imidlertid ikke torsdag.
Aksjen endte ned 13,6 prosent til 10,20 kroner. Det gir en samlet nedgang på 30 prosent seneste måned.
Hovedindeksen ved Oslo Børs falt forøvrig 8,8 prosent, mens øvrige eiendomsaksjer som Solon Eiendom, Entra og Olav Thon Eiendomsselskap falt henholdsvis 15,5, 11,4 og 10,8 prosent.