<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Buss for tog i Oslo-gryta i sommer

Fra slutten av juni til starten av august må reisende som skal til eller via Oslo med NSB belage seg på en busstur i stedet.

Publisert 24. apr. 2012
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

Jernbaneverket skal i perioden 24. juni til 6. august utføre oppgraderinger i Oslo-området, og det betyr at mange reisende må bytte ut toget med bussen. I noen tilfeller kan det være aktuelt å ta T-banen i stedet.- Vi skal få kundene fram, men de må i noen tilfeller beregne litt lengre tid på reisen i sommer. Kundene vil komme seg fram med buss og T-bane og hvis de har gyldig NSB-billett, sier Tom Ingulstad, direktør og leder for NSB Persontog.NSB har beregnet 23.000 bussavganger i løpet av sommermånedene.Kundene som reiser på Østfoldbanen mellom Oslo og Halden, vil ikke bli berørt av arbeidet. (©NTB)

Nyheter
Næringsliv

Informasjon om bruk av AI