<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Han skal fylle 2600 rom for Smiths Venner

Roar Ingdal blir ny arbeidende styreleder for Smiths Venners gigantanlegg på Brunstad i Vestfold,

    Publisert 14. jan. 2017 kl. 07.46
    Oppdatert 18. jan. 2017 klokken 08.48
    Lesetid: 1 minutt
    Artikkellengde er 194 ord

    Gigantanlegget i Vestfold tilknyttet menigheten Smiths Venner har for første gang ansatt en utenfra til å lede reiselivssatsingen på Brunstad, skriver Dagens Næringsliv.Nå blir Roar Ingdal, med ledererfaring fra både RCCL og hotellkjedene Nordic Choice og First Hotels, ny arbeidende styreleder i de tre selskapene Oslofjord Convention Center, Oslofjord Property og Oslofjord Operation. Han får ifølge avisen dermed ansvaret for å fylle 2600 hotellrom, hvorav 1600 suiter, konferansehall til 6800 deltagere, flerbrukshall, badeland, skatepark, idrettsbaner og marina.- Jeg føler meg kjempeprivilegert som får denne muligheten, sier Ingdal, som selv ikke er medlem av Brunstad Christian Church.Når det gjelder den negative som har kommet mot Smiths Venner, alt fra sentrale ledere i menigheten som er blitt svært rike til jaget etter penger fra medlemmene for å realisere gigantprosjektet, påpeker Ingdal at han har vært bedriftsleder i 30 år og er meget opptatt av corporate governance.- Jeg har vurdert dette veldig nøye. Ingen er dømt for noe, og jeg skal sørge for at de tre selskapene jeg skal lede selvfølgelig vil følge norsk lov. Jeg tenker også at det å ansette en styreleder utenfra kan bidra til å fjerne den skepsisen eller tvilen som måtte være der, sier han til DN.