<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

General Motors advarer - straffetoll kan føre til oppsigelser

Den amerikanske bilgiganten General Motors har advart president Donald Trump om at straffetollene hans kan føre til oppsigelser i USA.

Publisert 30. juni 2018
Oppdatert 30. juni 2018
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead

I et brev til handelsdepartementet skriver selskapet at økt toll kan føre til nedskalering av selskapet, mindre tilstedeværelse både i USA og utlandet og at det kan føre til færre, ikke flere, jobber i USA.Forrige mandag kunngjorde den amerikanske motorsykkelprodusenten Harley-Davidson at de vil flytte noe av produksjonen sin ut av USA for å unngå økt toll i Europa.EU økte tollen på motorsykler og en rekke andre produkter fra USA som svar på at president Donald Trump innførte kraftig økt toll på stål og aluminium for å beskytte amerikansk stålindustri, særlig i det nordøstlige USA.General Motors eier blant annet bilmerkene Hummer, Cadillac, Chevrolet og Opel.(©NTB)

Nyheter
Næringsliv

Informasjon om bruk av AI