<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Norwegian vil ikke fjerne oljetillegget

Flyselskapet Norwegian ser ingen grunn til å fjerne oljetillegget på flybillettene, selv om oljeprisene har falt med en tredel siden i sommer.

Publisert 17. sep. 2008
Oppdatert 15. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

- Jeg kommer ikke til å fjerne tillegget før vi ser stabile oljepriser. Det er i hvert fall ingen rimelighet i å ta bort gebyret fordi vi har hatt tre-fire dager med priser under 100 dollar fatet, sier administrerende direktør Bjørn Kjos i Norwegian til Stavanger Aftenblad.Han vil ikke anslå hvor lav oljeprisen må bli før tilleggene kan fjernes.Norwegian krever i dag mellom 75 og 150 kroner i oljetillegg, avhengig av distansen på flyreisen. (©NTB)