<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Flyselskapene dekker reise, hotell og mat

Vulkanutbruddet på Island: Både SAS og Norwegian refunderer billettutgiftene og betaler hotell og mat for reisende som ikke kommer seg videre.

Publisert 15. apr. 2010
Oppdatert 16. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

Samtidig har begge selskaper torsdag satt i verk et omfattende tilbud om busstransport mellom de norske flyplassene.Kommunikasjonsdirektør Anne-Sissel Skånevik i Norwegian sier selskapet har leid inn en flåte av busser som går mellom Oslo, Kristiansand, Stavanger, Haugesund, Bergen, Ålesund, Molde og Trondheim. Fra alle byene gikk det samtidig busser klokken 18 torsdag kveld.Skånevik understreker imidlertid at de som av en eller annen grunn ikke kan gjøre bruk av transporttilbudene, vil få billetten refundert. I tillegg betaler selskapet for hotell og mat dersom det er nødvendig å overnatte.UnntakstilstandDet samme gjør SAS. Selskapet som sammen med det heleide Widerøe trafikkerer hele 45 flyplasser har hatt mange utfordringer, men likevel har det lykkes å finne en løsning i de fleste tilfelle.På spørsmål om Widerøe har opplevd spesielle problemer på grunn av det rutenettet selskapet betjener, sier informasjonsansvarlig Morten Johansen at det har gått forbausende bra for dette selskapet også.- Hele torsdag har vi hatt busser gående langs kysten mellom Trondheim og Bodø. Avstandene på Helgelandskysten har vært overkommelige og mange reisende har allerede kommet fram, sier Johansen.Han bekrefter at Widerøe følger samme regler for refusjon som de andre selskapene.- Vi opplever dette som en unntakstilstand. Selvsagt koster det oss mye, men det får vi ta i ettertid, sier Johansen. (©NTB)