Økte bunnlinjen – styret vurderer utbytter
Awilco LNG økte bunnlinjen i tredje kvartal og styret vurderer nå å returnere kapital til aksjonærene.

Awilco LNG fikk en EBITDA på 10,8 millioner dollar i tredje kvartal 2021, mot 9,0 millioner i andre kvartal 2021, ifølge selskapets kvartalsrapport fredag.
Fraktinntektene var 14,7 millioner dollar, opp fra 12,7 millioner i det foregående kvartalet, mens nettoresultatet ble 5,1 millioner dollar, mot 3,3 i andre kvartal.
Flåteutnyttelsen var 99 prosent i kvartalet, mot 100 prosent i foregående kvartal.
Med bakgrunn i nåværende charter-kontrakter, kontantposisjon samt forventningene om et sterkt marked, vil styret i selskapet vurderer å returnere kapital til aksjonærene i løpet av neste år gjennom utbytter eller andre passende måter, heter det i kvartalsrapporten.
– Vi er fornøyde med å levere sterke resultater med bakgrunn i våre fastratekontrakter for begge fartøy, som fører resultatet for de første ni månedene av 2021 til 15,3 millioner dollar, og snitt TCE i samme periode på 78.000 dollar. Med begge fartøy chartret ut frem til starten av andre kvartal 2022, kan inntjeningen ventes å holde seg på dette nivået de neste kvartalene, og vi er fokusert på å kapitalisere på det sterke LNG-fraktmarkedet, sier administrerende direktør Jon Skule Storheill i Awilco LNG.
Awilco LNG