Finansdirektør og adm. direktør gikk på under en uke
Kun uker etter at Kindred kunngjorde at det hadde startet en gjennomgang av strategiske alternativer for å maksimere aksjonærenes verdi går både adm. direktør og finansdirektør av.

Onsdag gikk adm. direktør Henrik Tjärnström i Kindred Group av med umiddelbar virkning. Dette kommer bare to dager etter finansdirektør Johan Wilsby også kunngjorde sin avgang.
Kindred Group er bak spillselskaper som Unibet og Maria Casino.
– Vi har gjort endringer en stund, blant annet har valgkomiteen byttet ut deler av styret og vi har kunngjort en strategisk gjennomgang. Henrik har deltatt i arbeidet med den strategiske gjennomgangen sammen med styret og er enig med styret om at den bør gjennomføres, sier styreleder Evert Carlsson i Kindred til Dagens Industri, og fortsetter:
– Imidlertid er vi ikke helt enige om hvordan prosessen skal se ut, og da er det best å gå hver vår vei. Mer enn det er det ikke.
Vil ikke selge
Dagen etter Kindreds generalforsamling i slutten av april kunngjorde selskapet at styret hadde startet «en gjennomgang av strategiske alternativer for å maksimere aksjeeiernes verdi».
Som en del av denne gjennomgangen vurderer Kindred salg av hele eller deler av selskapet.
Mannen som grunnla Kindred Group i 1997, Anders Ström, er mer klar på bakgrunnen for avgangen.
–Muligheten til å selge selskapet ser ikke ut til å ha falt i god jord hos Henrik Tjärnström, og da må han droppe ut, sier Ström.
En endelig tidsplan for når gjennomgangen skal være ferdig er enda ikke kjent.