<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Enighet i lønnsoppgjøret i NRK

NRK og alle fagforeningene har kommet til enighet om årets lønnsoppgjør.

Publisert 06:24 28. apr. 2023
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 137 ord

– Vi gikk inn i forhandlingene med disse ønskene fra våre medlemmer: høyt kronetillegg, økning i ulempesatsene og en utjevningspott. Med dette oppgjøret har vi levert på alle tre, sier Rolf Johansen, forhandlingsleder for NJ i NRK i en pressemelding.

De skal blant annet ha blitt enige om et generelt tillegg på 38.000 og at ulempesatsene økes med 6 prosent.

– Hvis anslaget for prisveksten i 2023 holder stikk, så har våre medlemmer fått en reell økning i kjøpekraften. Økningen i ulempesatser er de høyeste på mange år, og også denne gangen fikk vi til en pott for å utjevne uforklarlige lønnsforskjeller, sier Johansen.

NJ, NTL-NRK, NRK Delta, Creo, NITO og Tekna kom alle til enighet med NRK etter at forhandlingene gikk elleve timer på overtid.

Lønnsoppgjøret i år var et mellomoppgjør, det betyr at det kun ble forhandlet om penger.

(©NTB)