<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Vurderer fusjon eller salg

Elsparkesykkelkjempen utforsker strategiske muligheter etter at samtaler med Rotschild angivelig falt i grus.

Publisert 2. mai 2023
Oppdatert 2. mai 2023
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
+ mer
lead
UTFORSKER: Tier Mobility Group vurderer flere alternativer. FOTO: Bloomberg
UTFORSKER: Tier Mobility Group vurderer flere alternativer. FOTO: Bloomberg

Mikromobilitetsselskapet Tier som blant annet er en leverandør av elektriske sparkesykler i Norge, vurderer salg eller fusjon med konkurrent, hevder personer som er kjent med saken, i følge Sky News.

Selskapet jobber med investeringsbanken Qatalyst Partners for å utforske strategiske muligheter. Dette kommer et par måneder etter at Tier angivelig samarbeidet med Rothschild for å anskaffe et par hundre millioner pund i finansiering. 

Samtalene ga imidlertid ikke tilfredsstillende vilkår for Tier, sier personene som er kjent med saken.

Det var uklart på tirsdag om Tier allerede hadde startet samtaler om salg eller sammenslåing, men kildene antok at Tier veldig snart vil ta initiativ til det.

Tier Mobility har avslått å kommentere saken, mens Qatalyst Partners ikke umiddelbart svarte på anmodninger om kommentar.