Politiet mistenker terror i Sverige.

Slettet bruker
01.12.2019 kl 21:02 930

I Märsta her jeg vært noen ganger og du tror ikke at du er i Sverige når du er der, for å si det slik, så jeg tenker mitt, men det er klart at det kan være et par promilles sjanse for at jeg kan tenke feil.

I 2014 skjøt han en mann fire ganger.....

https://www.tv2.no/nyheter/11033315/
Redigert 01.12.2019 kl 21:05 Du må logge inn for å svare
Slettet bruker
01.12.2019 kl 21:07 925

Fra Liberia....denne Go'karen.*


Sommeren 2014 fyrte han av en revolver og skjøt en mann med fire skuddskudd mot kroppen og hodet. Offeret fikk livstruende skader, men overlevde.

29-åringen ble deretter dømt til åtte års fengsel for drapsforsøk, "Mens han sonet dommen, mottok han flere advarsler og ble også plassert i en isolasjonscelle.

I følge poster fra Kriminalomsorgen ble mannen betinget løslatt fra fengselet i slutten av oktober i år.
Redigert 01.12.2019 kl 21:09 Du må logge inn for å svare
polemiker
01.12.2019 kl 21:36 899

Han slapp vel ut på tidligere pga. "god oppførsel" da.

Expressen har en liten videosnutt fra hendelsen og synes tydelig man kan høre en rope Allahu Akbar sekunder etter at han braste inn i hallen.
https://www.expressen.se/nyheter/krim/kand-kriminell-korde-in-bil-i-idrottshallen/

Polisen har kontaktet SÄPO etter funn i bilen, så da er det nok ikke noen fyllekjøring det er snakk om. Hva hadde skjedd om han hadde kommet inn i hallen? Hvor mange hadde da blitt påkjørt og skadet?

Er vel ingen vei utenom at man må sette opp koranklosser foran inngangen til alle idrettshaller også nå.
Slettet bruker
01.12.2019 kl 21:45 887

Muslims Plan to ‘Islamize’ Liberia in 5-Yrs

A very detailed article written by three Muslim “women’s rights activists” from the Middle East exposed an alleged plan by the Saudi Government, the oil-rich Arab monarchy, to Islamize Liberia and use it as fertile ground for its plan to take over the entire West Africa region.

The 14-page, comprehensive and powerfully-written essay by the three Arab activists from Iran, Syria and Saudi Arabia, respectively, one with a PhD and the others each with a Master’s degree,also describedthe oil rich nation’s plans to Islamize the entire world, the United States, Europe and Africa, West Africa by firstly putting Liberia under its wings.

The three authors include AnahitaGhorbani, Iranian women’s rights activist, YafiahAssouin, PhD, Syrian women’s rights activist and Shada Al Zahrani, Saudi journalist.

https://www.liberianobserver.com/news/muslims-plan-to-islamize-liberia-in-5-yrs/
Slettet bruker
01.12.2019 kl 22:26 850

Noe mer om rapporten til disse tre damene...
http://radiobiafra.co/exposed-saudi-arabia-is-boko-haram-s-major-sponsor-how-and-why

I vest oppfattes Wahhabis form for islam som kilden til islamistisk ekstremisme. Saudiene har og fortsetter å finansiere radikale islamske prosjekter, programmer og innflytelse gjennom bistand. For eksempel, i Storbritannia der Wahhabism er en alvorlig bekymring, ble Finsbury Park-moskeen i London som ble overvåket av en islamsk ekstremist-geistlig Abu Hama til 2003, bygget med saudiske myndigheter utenlandske hjelpemidler. Tidligere direktør for Central Intelligence Agency (CIA), James Woolsey, beskrev den saudiarabiske wahhabismen som "jorda der al-Qaida og søsterens terrororganisasjoner blomstrer." Noen i den amerikanske regjeringen mener også at kongefamilien gjennom sin lange og nære forbindelser med Wahhabis geistlige, hadde lagt grunnlaget for vekst av militante grupper som al-Qaida. Dette og andre faktorer, inkludert at saudiene fortsetter å være kilden til islamsk terrorvirksomhet over hele verden, har gjort at hennes forhold til USA og andre vestlige land har blitt anstrengt ytterligere, mer slik at Osama bin Laden og 15 av de 19. september 11 angrep kaprerne var saudiske statsborgere . Beviset for saudiarabenes støtte til ekstremisme er dokumentert av at saudierne etter angrepene i september 2011 hadde gjort lite for å hjelpe med å spore militantene eller forhindre fremtidige grusomheter. Dessuten øker saudierne sin innsats for å sponse en rekke islamske prosjekter for å implantere Wahhabis islamske praksis i mange amerikanske stater, særlig i Michigan, Pennsylvania, New Jersey, New York, Massachusetts, Georgia, etc. har fått hennes forhold til USA og andre vestlige land til å bli anstrengt ytterligere, mer slik at Osama bin Laden og 15 av de 19. september 11 angrep kaprerne var saudiske statsborgere. Beviset for saudiarabenes støtte til ekstremisme er dokumentert av at saudierne etter angrepene i september 2011 hadde gjort lite for å hjelpe med å spore militantene eller forhindre fremtidige grusomheter."
Redigert 01.12.2019 kl 22:29 Du må logge inn for å svare
polemiker
02.12.2019 kl 01:00 820

Han ble dømt for voldtekt i 2011 og selv han da var Liberisk statsborger, ble han ikke dømt til utvisning fra Sverige. Etter endt soning ble han igjen arrestert og dømt for mordforsøk. Han skjøt en fyr med 4 skudd, hvorav ett i hodet. Bare flaks at han overlevde. Heller ikke da ble han dømt til utvisning.

Han ble arrestert på stedet av polisen, men ble sluppet fri etter noen timer. Først etter at de undersøkte bilen og et brev han hadde på seg hvor han hyllet Osama Bin Laden og hadde skrevet bl.a. "alle skal dø", skjønt politiet et de hadde gjort en tabbe. Bilen var også "rigget" i følge politiet, men litt uklart hva det menes med det.

Afrikanerens søster er også dømt for drap, så det er en riktig så berikende familie dette. Noen har sjekket bilregisteret og funnet ut at han eller broren også nylig har kjøpt en lastebil. Hadde de planer om en litt større muslimsk berikelse?

Er vel mye som tyder på at svenskene hadde griseflaks denne gang. Skadeomfanget hadde trolig blitt mye verre om han hadde kommet igjennom og inn i salen hvor barn i 14-års alderen spilte håndball.

Blir mannen utvist denne gangen tro?
Slettet bruker
02.12.2019 kl 08:28 777

Hvor blir det av muslimelskerne?
Hvorfor har de valgt å holde seg laaaaaaaangt unna denne tråden?

Enkelte her inne har en tendens til å kommentere alt, og da mener jeg absolutt alt, men her har han glimret med sin øredøvende taushet.

Hmmm.....?
Merkelig.
Har han klart å dra hodet ut av sanden og sett lyset?
Redigert 02.12.2019 kl 08:43 Du må logge inn for å svare
polemiker
02.12.2019 kl 10:01 749

Den store saken i Sverige på sosiale media de siste 14 dagene har vært forsvinningen av den 17 år gamle jenta Wilma Andersson. Hun forvant sporløst den 13.11 og ble meldt savnet av sin søster, Hun var samboer med en 22 år gammel araber, men han ble først arrestert 6 dager senere.

I går kunne polisen fastlå at Wilma er blitt drept. De har funnet en kroppsdel som utelukker at hun kan være i live. For en uke siden ble også en mann i 40-årene arrestert for medvirkning og for å skjule en grov kriminell handling. Faren til den mistenkte gjerningsmannen er i 40-årene.
Chorizo
02.12.2019 kl 10:04 742

Hvilke muslimelskere er det du snakker om? Du får feire i fred.

Hvis han er fra Liberia, så er det 90% sannsynlighet for at han er kristen.
Redigert 02.12.2019 kl 10:06 Du må logge inn for å svare
polemiker
02.12.2019 kl 10:47 722

Feil igjen, det er riktignok "bare" 15% muslimer i det landet, men statistikken tilsier at det er de som står for minst 95% av all terror her i verden.

Nå er det vel kommet frem en rekke indikasjoner på at det også denne gangen er en av Muhammeds disipler som har vært på ferde. Hadde det vært en "kristen" så hadde bilder og fullt navn vært frigitt for lengst. Første antagelse fra polisen var at det kun var snakk om en fyllekjøring, men hadde det vært en hvit mann som hadde kjørt ville han aldri vært sluppet ut etter noen få timer, men satt i varetekt.

Som nevnt ovenfor er det vel også kommet ut at han hadde skrevet et brev med en hylling av Osama Bin Laden og at han ropte allahu akbar i det han braste inn i hallen. Bilen var "rigget", så det er vel ikke utelukket at han hadde planer om å sprenge seg selv. Vi får se hva som kommer ut av etterforskningen etterhvert. Media og polisen er svært tilbakeholdene nå, så det pleier ikke å tyde så bra.

Chorizo
02.12.2019 kl 10:52 716

Hvilken statistikk er det du da sikter til?
Sotah
02.12.2019 kl 11:18 697

Jeg ser liten grunn til å blande meg inn i oppklarte saker. Og er bare glad for at det gikk så bra som det gikk. Inn med fyren, mer er det ikke å gjøre i den saken.
Slettet bruker
02.12.2019 kl 11:23 689

Hei Zoten/folkens:))

Og...kanskje vi skal gjøre noen enkle tiltak før vi får neste sak, Zoten - du husker den med bunnproppen og lensing av båten, vettu -.ZnageZz...

-TaKK-

Lykke til

Hilzen
Tille Lulla
polemiker
02.12.2019 kl 11:26 681

Se heller om du kan finne en statistikk som omhandler kriminalitet hvor muslimer ikke er på toppen.

Denne fyren er også dømt for voldtekt, noe som igjen tilsier at sannsynligheten for at han er en muslim er oppe i 99.99% sannsynlighet.

Mange folk i Sverige er nå rasende på politi og påtalemyndighet etter at de slapp denne muslimske terroristen rett ut på gata igjen. Først ble først kjørt til sykehus for å få behandling for noen småskader hadde påført seg. Deretter ble han arrestert, men en politiadvokat slapp han ut bare noen minutter senere. Kl. 21 var han allerede på frifot og kunne dra hjem igjen. Om jeg skal tippe var det en kvinnelig venstrevridd batikkheks av en politiadvokat som slapp ham ut.

Politiet måtte deretter innkalle spesialstyrkene for å få ham arrestert igjen. Sånn er det blitt i Sverige nå. Fullstendig kaos og inkompetanse på alle plan i rettsvesenet. Hadde myndighetene tatt ansvar ovenfor sine innbyggere skulle hverken han eller søsknene engang vært sluppet inn i landet. De har hatt utallige muligheter for å sende dem i retur til Liberia, men har feiler hver gang. Hadde de gjort det ville minst en kvinne vært spart for en "berikende" voldtekt og minst et menneske hadde vært i live. Alle de som befant seg i hallen ville ha sluppet denne opplevelsen som trolig flere må slite med en stund.
Sotah
02.12.2019 kl 11:31 671

Vi kan ikke straffe alle bergensere for det som lommemannen gjorde. Kollektiv avstraffelse strider mot det meste veit du.
Chorizo
02.12.2019 kl 11:32 666

Du må bla opp en statistikk. Det var du som kom med en påstand.
Slettet bruker
02.12.2019 kl 11:36 657

Hei Zoten/folkens:))

Og...bunnproppen settes inn som et preventivt tiltak, Zoten - ingen straffes, men derimot vil mange liv bli spart og mange forbrytelser unngås, vettu...ZnageZz....

-TaKK-

Lykke til

Hilzen
Tille Lulla
polemiker
02.12.2019 kl 12:14 639

Vi har bladd opp så mange statistikker her opp igjennom tiden at du trolig har fått med deg noen av disse. Nå er det omtrent umulig å finne noen offentlige statistikker som viser noen religiøs bakgrunn, men noen land har da i det minste gitt ut en oversikt over landbakgrunn. Samtlige land som topper disse listene er muslimske land.

Dette tror jeg egentlig de alle fleste har fått med seg nå. Selv du tror jeg innerst inne vet dette, men du nekter vel bare å innse det. Dere sosialister liker gjerne å stikke hode i sanden eller dulle dere inn med en masse teorier om at den ekstreme overrepresentasjonen på alle kriminalstatistikker skyldes sosio-økonomiske forhold.

Politikerne vet det også, men unnlater alikvel å gjøre noe med det og får satt inn en propp som kan i det minste redusere skadeomfanget på sikt. Nå er det nok alt for mye å håpe på at de selv vil bli stilt til ansvar for de skadene de har påført samfunnet, men vi kan da i det minste håpe på at de selv får ta sin rettmessige andel av berikelsene.

Mye tyder vel på at slik er det også i praksis. Det er innvandringsvennlige sosialister som omgås med innvandrere, får seg muslimske kjærester, holder ut lengst i innvandrergettoene osv. Det er deres biler som brenner, det er ungene deres som blir mobbet, ranet og banket opp på skolene. Det er deres døtre som blir voldtatt og deres sønner som blir med i hasjrøykende kriminelle gjenger.
Chorizo
02.12.2019 kl 12:25 633

Du har ingen statistikk som viser det du påstår. Det er KUN følerier og synsing. Ønsketenkning.

Slettet bruker
02.12.2019 kl 14:43 616

Bekte er egentlig ganske lik hans store forbilde, Donald Trump.

NEKTER, NEKTER og NEKTER for at noe har skjedd, eller noe han har sett, og tror at dersom jeg bare fortsetter å NEKTE i det uendelige så blir fornektelsen til slutt fakta.

Hvordan føles det å legge seg på samme nivå som Trump, Bekte? Strider ikke det imot alle dine tidligere utsagn om Trump?
polemiker
02.12.2019 kl 22:24 583

Ny tvist i denne saken. Terroristen er på nytt sluppet fri! Politiadvokaten mener han ikke er en terrorist alikevel og at informasjon i media ikke er riktig. Merkelig sak dette.

Nå var denne godgutten sluppet ut på prøve for 5 dager siden. Han har hatt en rekke domfellelser bak seg og er en notorisk kriminell voldsmann som sågar måtte sone på isolat i fengsel. 11 dager etter han hadde sonet ferdig en voldsdom i 2011 voldtok han en ung jente.

Fyren burde jo ikke vært sluppet ut på prøve i utgangspunktet, men hvordan i huleste kan de slippe ham ut igjen etter å ha utført denne dåden. Fyren var åpenbart ruset på ett eller annet, så hvordan kan det ikke være brudd på prøveløslatelsen?

Stakkars svenskene, de får det ikke lett fremover.
Sotah
02.12.2019 kl 22:25 580

Var forumet for raske på avtrekkeren igjen? Jeg spør for en venn.
polemiker
02.12.2019 kl 22:50 569

Da må du i så fall legge skylda på venstremedia, det var de som kom med nyheten om at SÄPO var innblandet og at hendelsen var ribrisert som en terrorhendelse.

De vi bidro med her var vel i første rekke at vi ganske raskt kunne fastslå med 99% sikkerhet at det var snakk om en med utenlandsk opprinnelse som var gjerningsmann. Det viste seg å være helt korrekt, kan du meddele din venn.
Sotah
02.12.2019 kl 22:58 562

Vennen er tilhenger av å bruke litt tid på saker før han vræler ut. Han takker for tipset og titter innom saken litt seinere.