<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Spår StatoilHydro-opptur

Bankrenten må være på over åtte prosent for at man skal sitte igjen med like mye etter skatt som man får i utbytteavkastning i StatoilHydro, fastslår meglerhus.

Publisert 8. feb. 2008
Oppdatert 15. des. 2013
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord

Orion Securities mener et kraftig oljeprisfall er priset inn i StatoilHydro-aksjen.Mens vår kurv av kortsiktige og langsiktige oljepriser målt i norske kroner holder seg nær rekordnivåer, har StatoilHydro falt sammen med resten av markedet, skriver meglerhuset.På dagens nivå handles aksjen til en P/E på 8,0 for i år, mens direkteavkastningen er på 6,2 prosent..Ifølge meglerhuset må bankrenten for privatpersoner være på over åtte prosent for at man skal sitte igjen med like mye etter skatt som man får i utbytteavkastning i StatoilHydro.- Med dagens lave vurdering er i realiteten et fall i oljeprisen til 70-75 dollar per fat allerede indiskontert. Dersom oljeprisfallet uteblir eller blir mindre enn ventet, er det duket for et løft i aksjen, er konklusjonen.StatoilHydro er sist omsatt for 144,40 kroner, ned 0,3 prosent.