Høyner til kjøp under vann
Meglerhuset føler seg trygg på estimatene, og øyner en strøm av kontrakter.

SEB oppgraderer på Subsea 7 fra hold til kjøp, men senker kursmålet fra 97 til 95 kroner, går det ifølge TDN Direkt frem av en oppdatering fredag.
Oppgraderingen forklares med økt trygghet for 2022-estimater og forventet fokus mot lovende kontraktsutsikter, mens det lavere kursmålet ifølge meglerhuset gjenspeiler lavere enn ventet kontantstrøm i første kvartal 2021 – i tillegg til en ufordelaktig styrkelse av norske kroner mot dollar.
Det sprutet ikke av Subsea 7s ordreinngang i første kvartal, men selskapet uttrykte i torsdagens kvartalsrapport at utsiktene for tildelinger av olje- og gassprosjekter gradvis bedret seg i løpet av kvartal – selv om anbudsaktiviteten i hovedsak skjer i visse regioner.
Subsea 7 falt 3,2 prosent på Oslo Børs torsdag, og så langt fredag går aksjen ytterligere tilbake og står i skrivende stund i 84,04 kroner.
SEB ser dermed en oppside i aksjen på 13 prosent fra dagens nivåer.