<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Måling viser flertall for nei-siden i Skottland

En ny meningsmåling viser at 53 prosent av velgerne ønsker at Skottland forblir i Storbritannia, mens 47 prosent ønsker løsrivelse.

Publisert 18. sep. 2014
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
+ mer
lead

Målingen til Survation for Daily Record kvelden før folkeavstemningen viser at 9 prosent ennå ikke har bestemt seg. Målingen viser noe lavere støtte til løsrivelse enn andre målinger.Samtidig la avisene Times og Sun ut en måling gjort av YouGov som gir nei-siden 52 prosent og ja-siden 48 prosent. Den har ikke med 6 prosent som ikke har bestemt seg.Tidligere onsdag offentliggjorde kanalen STV en måling som ga tilhengerne av unionen 51 prosent og motstanderne 49 prosent. Målingen inkluderer ikke dem som ikke har bestemt seg. (©NTB)

Nyheter
Næringsliv

Informasjon om bruk av AI