<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W3GDQPF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

95 prosent for Spetalen-selskap

Standard Supply hadde en flåteutnyttelse på 95 prosent og inntjening på 14.900 dollar pr. dag i april.

Publisert 8. mai 2023
Oppdatert 8. mai 2023
Lesetid: 1 minutt
Artikkellengde er 1 ord
Article lead
STYRELEDER: Martin Nes leder også Øystein Stray Spetalens investeringsselskap Ferncliff TIH. Foto: Eivind Yggeseth

STSU

Standard Supply hadde en utnyttelse på 95 prosent i april 2023 og en effektiv timecharter-ekvivalent inntjening på om lag 14.900 dollar pr. dag, fremgår det av en melding mandag.

Standard Supply

  • Etablert og notert på Euronext Growth i 2022 for å kapitalisere på det bedre markedet for plattformforsyningsskip (PSV).
  • Espen Landmark Fjermestad er adm. direktør.
  • Martin Nes er styreleder.
  • Hovedaksjonær er Øystein Stray Spetalen-dominerte S.D. Standard ETC, som er notert på Oslo Børs.

Kilde: Standard Supply

Standard Supply har for tiden syv fartøyer som opererer på faste kontrakter med en gjennomsnittlig rate på 16.000 dollar pr. dag.

«Standard Supplier» er blitt sluttet for en periode på 7–10 dager til en rate på 27.000 dollar pr. dag. Videre vil «FS Balmoral» fullføre en femårig klassing neste uke, før fartøyet begynner på korttidsarbeid til en rate på 19.000 dollar pr. dag.

– Etter klassingen av «FS Malmoral» vil selskapet ha begrensede driftsinvesteringer gjennom 2024, med bare ett mellomstort fartøy som vil gå gjennom en femårig klassing, kommenterer styreleder Martin Nes i Standard Supply.

– Vår kontant break-even ligger på rundt 7.700 dollar pr. dag, og vi fortsetter å opprettholde vår strategi om å distribuere det meste av vår fri kontantstrøm til våre aksjonærer, sier Nes.

(TDN Direkt)